Robótki na drutach i szydełku.

torebki

wtorek, 28 maja 2013

 Dzisiaj mam do pokazania torebkę. Listonoszka w kolorach beżowych z aplikacją i piaskiem pustyni, ale może po kolei. Mam tak, że w cieplejszych porach roku noszę torebki  w jaśniejszych kolorach, mniejsze i delikatniejsze. Takie bardziej pasują mi do noszonych ciuchów i takie lubię. Powstał więc pomysł na torebkę zrobioną na szydełku. Początkowo miała być ozdobiona haftem krzyżykowym ale ten pomysł uległ modyfikacji  i naszyłam aplikację. Znalazłam w moim domowym, robótkowym bałaganie koraliki z piasku pustyni, jeszcze z czasów, kiedy bawiłam się w tworzenie biżuterii. Teraz bardzo się przydały, dopełniły aplikację. Torebka zrobiona jest półsłupkami z bawełny. Szukałam do tego projektu bawełny raczej grubszej, żeby całość nie była zbyt wiotka. Muszę przyznać, że kiedy podliczyłam koszt wykorzystanych materiałów to trochę drogawo wyszło. Za te pieniądze można było kupić torbę w sklepie. No ale satysfakcja i niepowtarzalność projektu bezcenne i tego się trzymam:)

W środku bawełniana podszewka, w której jest kieszonka zapinana na suwak, przeznaczona na dokumenty i dwie małe kieszonki podręczne na komórkę czy chusteczki.

Przy okazji powstało ubranko na komórkę.

I jeszcze jedno ubranko;)

Włóczka, z której wykonałam torebkę to Cheope Adriafil, 100% bawełna, 50g/135 m.

Szydełko nr 3.

 

 

poniedziałek, 13 lutego 2012

Dzisiaj pokażę zrobioną na zamówienie torbę-worek. Torebkę zrobiłam na szydełku, włóczka to Cheope Adriafil (bawełna 100%), szydełko nr 3. Poszło ok. 35 dag. włóczki. Z resztek bawełny zrobiłam kolczyki.


Darmowe liczniki