Robótki na drutach i szydełku.
piątek, 29 marca 2013

 Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie wszystkim życzę i serdecznie pozdrawiam:))

wtorek, 19 marca 2013

W swoim nieustającym czekaniu na wiosnę popełniłam kolejny szalik. Na razie, tak jak jego poprzednik, musi spokojnie leżakować ponieważ cieplejszych dni, póki co, nie widać na horyzoncie. Do kożucha nijak nie pasuje;)

Wzór znalazłam tu, wykorzystałam tylko motyw kwiatów.

Włóczka to Diva Stretch Alize, druty nr 3.

Skusiłam się na zrobienie serwetki na drutach. Tyle pięknych serwet widuję na blogach, że nie wytrzymałam i jako przerywnik w trakcie innej robótki powstało takie maleństwo.

Zrobiłam ją z łososiowego kordonka podwójną nitką na drutach nr 2,5.

Wzór tu z dokładnym opisem wykonania. Ja darowałam sobie druty pończosznicze i po zrobieniu kółeczka na szydełku przeszłam od razu na druty z żyłką.

Dziękuję, że zaglądacie do mnie:)

wtorek, 12 marca 2013

Jak pewnie większośc z Was, ja także czekam na wiosnę całkiem już zniecierpliwiona zimą. Teraz mam tyle śniegu, że aż do obrzydzenia. A gdzie był ten cały śnieg w grudniu, kiedy zamawiało się go na święta:( Teraz się wysypał, jakby komuś był potrzebny do szczęścia. Ale parę dni temu miałam ze trzy dni prawdziwie wiosenne i oczywiście doszłam do wniosku, że nie mam nic fajnego na szyję, takiego bardziej ozdobnego niż grzejącego, pasującego do wiosennej kurteczki lub żakietu. Powstał szaliczek z włóczki, którą bardzo lubię, chociaż jest całkowicie sztuczna ale świetna w dotyki i układa się tak jak trzeba.

Włóczka to Diva Batik Desing, 100g/350m.

Wzór Ladybird pochodzi z książki The Haapsalu Shawl  S. Reimann; A. Edasi.

Na taki mały szalik wykorzystałam jeden motek przerobiony drutami nr 4.

I aby do wiosny:)

wtorek, 05 marca 2013

Dawno nic nowego nie pokazywałam a to dla tego, że złapałam się za kilka różnych robótek. Dziergam, wyszywam a końca nie widac. To znaczy do dzisiaj, bo teraz mogę pokazac chociaż jeden efekt mojej pracy. Jest to szal, lekki i zwiewny, idealny do wiosenno-letniej sukienki. Ażurowy wzór, który tu wykorzystałam wypatrzyłam w gazetce dziewiarskiej, gdzie ozdabiał bluzkę. Mnie bardziej pasował do szala niż bluzki.

Włóczka to Kid Mohair Alize, kolor beżowy.

Wzór: Sandra nr 2/2013.


Darmowe liczniki